Un accident rutier a avut loc, luni seară, pe Calea Națională din municipiul Botoșani, informează Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență (IJSU).


Potrivit sursei citate, în eveniment au fost implicate două autoturisme.

La fața locului au intervenit pompierii Detașamentului din Botoșani, cu o autospecială de stingere, modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.

„Aceștia au constatat faptul că nu erau persoane în interiorul mașinilor. Unul dintre conducătorii auto a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind preluat de echipajul SMURD și transportat la spital”, precizează IJSU.

Poliția a demarat o anchetă pentru stabilirea cu exactitate a modului în care s-a produs accidentul.