Locuitorii din orașul Ștefănești și localitățile Bădiuți, Bobulești și Românești au rămas, joi, fără alimentare cu apă, din cauza unei avarii produse în rețea.
Potrivit unui comunicat al operatorului Nova Apaserv, întreruperea s-a produs la ora 11:00 și furnizarea se va relua în jurul orei 23:00.
„Echipa de intervenție efectuează lucrări pentru remedierea avariei de pe conducta din material PEHD, cu diametrul de 250 mm, în cel mai scurt timp, iar reluarea furnizării apei potabile se va face treptat, în funcție de stabilizarea sistemului”, precizează compania.