Doi bărbați de 42 și 56 de ani au ajuns la spital, sâmbătă după-amiază, în urma unui accident rutier produs pe Drumul Național 29, în apropierea Stațiunii din Popăuți, anunță Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență (IJSU).

Potrivit sursei citate, în eveniment au fost implicate două autoturisme. La caz s-au deplasat pompierii din Botoșani, cu o autospecială de stingere, una de descarcerare și o ambulanță SMURD, dar și echipaje ale Serviciului de Ambulanță.

„Aceștia au constat faptul că șoferul unuia dintre autoturisme era încarcerat și l-au scos din interior. Bărbatul de 42 de ani a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate. La Unitatea de Primiri Urgențe a ajuns și celălalt conducător auto, în vârstă de 56 de ani”, precizează IJSU.